Vše co vás zajímá


Kategorie
Nová vakcína proti COVID-19 rostlinného původu

Nová vakcína proti COVID-19 rostlinného původu

Nová vakcína proti COVID-19 rostlinného původu získaná rekombinantní technikou. Biotechnologicky upravené rostliny mohou produkovat velké množství rekombinantních proteinů a tyto bílkoviny nejsou kontaminovány zvířecími ani humánními patogeny a mohou být skladovány v běžné lednici, a tedy s malými náklady.

KARDIO 35 – o tom, co způsobuje infarkt myokardu

KARDIO 35 – o tom, co způsobuje infarkt myokardu

Na letošním Výročním sjezdu České kardiologické společnosti zazněl v rámci satelitního sympozia společnosti Amgen organizovaného společně s KARDIO 35 soubor přednášek, který se zabýval příčinami akutního infarktu myokardu.

EFIM Academy

EFIM Academy

Představujeme vám nový vzdělávací projekt Evropské federace interní medicíny (EFIM) určený všem internistům. Tento projekt se snaží koncentrovat edukační materiály určené především internistům při jejich postgraduálním vzdělávání (ale nejen jim).

 Fixní kombinace telmisartan/indapamid

Fixní kombinace telmisartan/indapamid

Od začátku letošního roku je pro léčbu hypertenze v ČR dostupná nová fixní kombinace telmisartan/indapamid pod názvem YLPIO®. Hlavní předností spojení dvou nejvýhodnějších léků ve své skupině je velmi spolehlivý efekt po dobu celého dávkového intervalu 24 hodin.

Umělá sladidla

Umělá sladidla

Umělá sladidla používaná místo klasického cukru nejsou zřejmě zdravou alternativou. Již jsme přinesli výsledky studie ukazující, že ačkoliv jsou umělá sladidla na rozdíl od klasického cukru prakticky nekalorická, zvyšují riziko vzniku obezity nepříznivou alterací střevního mikrobiomu.

Opičí neštovice

Opičí neštovice

Vzhledem k tomu, že byl Státním zdravotním ústavem potvrzen první případ opičích neštovic v České republice, sdílíme s Vámi souhrnný text Společnosti infekčního lékařství s potřebnými informacemi k této infekci i aktuálním případům, jejichž výskyt hlásí již více než 10 evropských zemí.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví? 

Následující stránky a informace jsou určeny výhradně odborníkům, tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat (definice odborníka podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění).

  • Potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat.

  • Potvrzuji, že je mi známa definice odborníka.
  • Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky.