Vše co vás zajímá


Kategorie
 Fixní kombinace telmisartan/indapamid

Fixní kombinace telmisartan/indapamid

Od začátku letošního roku je pro léčbu hypertenze v ČR dostupná nová fixní kombinace telmisartan/indapamid pod názvem YLPIO®. Hlavní předností spojení dvou nejvýhodnějších léků ve své skupině je velmi spolehlivý efekt po dobu celého dávkového intervalu 24 hodin.

Umělá sladidla

Umělá sladidla

Umělá sladidla používaná místo klasického cukru nejsou zřejmě zdravou alternativou. Již jsme přinesli výsledky studie ukazující, že ačkoliv jsou umělá sladidla na rozdíl od klasického cukru prakticky nekalorická, zvyšují riziko vzniku obezity nepříznivou alterací střevního mikrobiomu.

Opičí neštovice

Opičí neštovice

Vzhledem k tomu, že byl Státním zdravotním ústavem potvrzen první případ opičích neštovic v České republice, sdílíme s Vámi souhrnný text Společnosti infekčního lékařství s potřebnými informacemi k této infekci i aktuálním případům, jejichž výskyt hlásí již více než 10 evropských zemí.

CVD online

CVD online

Multioborový akreditovaný kurz a průvodce léčbou CVD. Webové stránky cvdonline.cz obsahují celkem 13 přednášek výukového obsahu, 6 videí s ukázkami odborných postupů, 8 sumarizačních videí, další 4 bonusové přednášky a 17 bonusových praktických ukázek multioborové léčby žilního onemocnění.

Možnosti vykazování léčby závislosti na tabáku

Možnosti vykazování léčby závislosti na tabáku

Léčba závislosti na tabáku představuje další důležitou součást péče o interní nemocné. To, že je důležitá medicínsky, je asi každému jasné. Ne každý ale ví, že výkony lze nasmlouvat. Bližší informace se dozvíte v tomto příspěvku.

AZV KDP - veřejná oponentura

AZV KDP - veřejná oponentura

Agentura pro zdravotnický výzkum ČR zveřejnila na internetových stránkách Národního portálu Klinických doporučených postupů dále uvedené návrhy KDP k veřejné oponentuře - deadline 9.6.2022.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví? 

Následující stránky a informace jsou určeny výhradně odborníkům, tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat (definice odborníka podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění).

  • Potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat.

  • Potvrzuji, že je mi známa definice odborníka.
  • Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky.