Vše co vás zajímá


Kategorie
Nová analýza studie ISCHEMIA

Nová analýza studie ISCHEMIA

Studie ISCHEMIA započatá v roce 2012 a publikovaná v roce 2020 byla největší studií srovnávající konzervativní a intervenční léčbu u nemocných se stabilní formou anginy pectoris.

Podstata a léčba žilního onemocnění

Podstata a léčba žilního onemocnění

Online seminář je k dispozici od 1. července 2020 do 15. června 2021.

Vzdělávací portál KARDIOINFO.CZ

Vzdělávací portál KARDIOINFO.CZ

Na vzdělávacím portálu KARDIOINFO.CZ naleznete odborné časopisy, videa a další zajímavé edukační materiály, týkající se nejen Vaší specializace.

Inaktivita jako rizikový faktor zvyšující mortalitu

Inaktivita jako rizikový faktor zvyšující mortalitu

Nová globální studie poukazuje na vysokou cenu sedentárního způsobu života. Výsledky jsou založeny na 15 zdravotních ukazatelích ve 168 zemích. Data pro tuto observační studii byla sbírána v roce 2016. Fyzická inaktivita byla definována jako méně než 150 minut fyzické zátěže střední intenzity nebo 75 minut intenzivní fyzické zátěže v týdnu.

Publikační soutěž ČIS

Publikační soutěž ČIS

Rádi bychom vás informovali o vyhlášení dalšího ročníku publikační soutěže České internistické společnosti ČLS JEP. Své práce, které byly publikovány v roce 2020 můžete do soutěže přihlásit v následujících 2 kategoriích "Monografie bez rozdílu věku" a "Původní práce autorů do 35 let". Deadline pro přihlašování je 31. 5. 2021.

Materiály k diagnostice, léčbě a následné péči o pacienty s COVID-19

Materiály k diagnostice, léčbě a následné péči o pacienty s COVID-19

Společnost infekčního lékařství ČLS JEP připravila přehledné materiály, které se týkají onemocnění COVID-19. Jedná se konkrétně o tyto 3 dokumenty: COVID-19: diagnostika a léčba mimo nemocnice, Manuál pro lékaře standardních COVID stanic, Následná péče o pacienty po COVID-19. Všechny tyto dokumenty jsou ke stažení na webu ČIS.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví? 

Následující stránky a informace jsou určeny výhradně odborníkům, tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat (definice odborníka podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění).

  • Potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat.

  • Potvrzuji, že je mi známa definice odborníka.
  • Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky.