Vše co vás zajímá


Kategorie
Inaktivita jako rizikový faktor zvyšující mortalitu

Inaktivita jako rizikový faktor zvyšující mortalitu

Nová globální studie poukazuje na vysokou cenu sedentárního způsobu života. Výsledky jsou založeny na 15 zdravotních ukazatelích ve 168 zemích. Data pro tuto observační studii byla sbírána v roce 2016. Fyzická inaktivita byla definována jako méně než 150 minut fyzické zátěže střední intenzity nebo 75 minut intenzivní fyzické zátěže v týdnu.

Publikační soutěž ČIS

Publikační soutěž ČIS

Rádi bychom vás informovali o vyhlášení dalšího ročníku publikační soutěže České internistické společnosti ČLS JEP. Své práce, které byly publikovány v roce 2020 můžete do soutěže přihlásit v následujících 2 kategoriích "Monografie bez rozdílu věku" a "Původní práce autorů do 35 let". Deadline pro přihlašování je 31. 5. 2021.

Materiály k diagnostice, léčbě a následné péči o pacienty s COVID-19

Materiály k diagnostice, léčbě a následné péči o pacienty s COVID-19

Společnost infekčního lékařství ČLS JEP připravila přehledné materiály, které se týkají onemocnění COVID-19. Jedná se konkrétně o tyto 3 dokumenty: COVID-19: diagnostika a léčba mimo nemocnice, Manuál pro lékaře standardních COVID stanic, Následná péče o pacienty po COVID-19. Všechny tyto dokumenty jsou ke stažení na webu ČIS.

Nabídka účasti v programu EFIM Fellowship

Nabídka účasti v programu EFIM Fellowship

Dovolujeme si vás informovat o programu Evropské federace interní medicíny "EFIM Fellowship". Program je určený pro všechny členy partnerských společností EFIM. S programem se pojí řada výhod, ze kterých je možné jmenovat užívání titulu FEFIM, snížený registrační poplatek na kongres, přístup k časopisu EJIM a další.

Webinář "Ambulantní specialisté ambulantním specialistům"

Webinář "Ambulantní specialisté ambulantním specialistům"

Záznam z webináře, který se konal 11. 3. 2021 je k dispozici na webu www.prolekare.online. Přednášející: MUDr. Mgr. Dagmar Záleská (právní kancelář ČLK), MUDr. Tomáš Hauer (Cévní Centrum České Budějovice), MUDr. Jiří Veselý (EDUMED Broumov)

Online semináře: Novinky v gastroenterologii a hepatologii

Online semináře: Novinky v gastroenterologii a hepatologii

Dovolujeme si vás informovat o konání online seminářů s názvem „Novinky v gastroenterologii a hepatologii“, které připravila hepatogastroenterologická klinika IKEM. Online semináře budou probíhat od dubna do července na platformě click-meeting. V případě zájmu je možné se zaregistrovat na všechny či jen na vámi zvolené semináře zdarma.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví? 

Následující stránky a informace jsou určeny výhradně odborníkům, tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat (definice odborníka podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění).

  • Potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat.

  • Potvrzuji, že je mi známa definice odborníka.
  • Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky.