MIRCIM 2024

Termín konání 

9.5. - 11.5.2024

Místo

Krakov, Polsko

Podrobné informace


9th McMaster International Review Course in Internal Medicine (MIRCIM 2024)

MIRCIM is a joint educational initiative of McMaster University’s Department of Medicine — the birthplace of evidence-based medicine (EBM) and problem-based learning (PBL) — and the Polish Institute for Evidence Based Medicine. It is organized in collaboration with the European Federation of Internal Medicine, International Society of Internal Medicine, Jagiellonian University Medical College and Centre of Postgraduate Medical Education (Poland), in partnership with over 40 national societies of internal medicine from around the world.

The three-day course will be filled with information-packed lectures delivered by an outstanding lineup of speakers who are world-renowned experts in their fields, authors of clinical practice guidelines and researchers behind breakthrough trials that shape the modern standards in medicine.


Best Case Report Contest

Soutěž kazuistik mladých internistů z celého světa "Young Talents in Internal Medicine ". Tato akce je pro mladé lékaře z České republiky skvělou příležitostí k prezentování své kazuistiky v přátelské atmosféře mezi stejně starými kolegy, ale také k absolvování "state-of-art" kurzu vnitřního lékařství a prakticky zaměřených workshopů.

Česká internistická společnost má možnost plně podpořit účast 10 lékařů do 35 let v soutěži kazuistik (Best Case Report Contest).

Pokud organizátoři vyberou Vaši přihlášenou práci k účasti v soutěži BCRC, bude Vám z projektu Visegrad Fund uhrazen registrační poplatek k účasti na kongresu MIRCIM 2024 (pro prvního autora), který se koná 11. – 13. 5. 2023 v Krakově, dále ubytování (pro prvního autora, až na 4 noci v Krakově) a dopravu (pro prvního autora, do výše 100 euro).

Tato nabídka platí pro 10 prvních přihlášených, kteří jsou členy ČIS. Zájemci mohou kontaktovat sekretariát ČIS na emailu info@interna-cz.eu.

Deadline pro zaslání přihlášky sekretariátu ČIS je 15. 1. 2024. Následně budou zájemci oficiálně přihlášeni na BCRC. 

Zkušenosti a dojmy účastníků Best Case Report Contest na MIRCIM z let 2022 a 2023

Jednalo se o nezapomenutelnou zkušenost, která spojovala pro mě první prezentování v angličtině na velkém zahraničním kongresu, možnost zhlédnout vysoce kvalitní multioborové přednášky zahraničních kapacit a jako bonus návštěvu nádherného města Krakov. 

MIRCIM byl po všech stránkách profesionálně zorganizovaný kongres s velice příjemnou atmosférou. Program přednášek i workshopů byl pestrý a na dobré úrovni. Soutěž kazuistických sdělení byla velmi cennou první zkušeností s prezentací na mezinárodním kongresu a rozhodně doporučuji využít příležitosti a MIRCIMu se zúčastnit. 

Společensky a odborně obohacující akce. Ideální pro získání zkušeností s přednášením na mezinárodním kongresu.

MIRCIM 2023 představuje unikátní mezinárodní platformu, na které si může mladý lékař vyslechnout nejen špičky jednotlivých oborů, ale také zástupce ekonomicky slabších zemí a jejich obtíže v poskytování zdravotní péče. Součástí je i BCRC – Best Case Report Contest, tedy komornější akce, na které jsme měli možnost prezentovat svoje kazuistiky. Samotná prezentace je velice přínosná – jednak v procvičení prezentace v anglickém jazyce, jednak v rámci navazující diskuse s řadou výborných připomínek a myšlenek. Kongres bych upřímně doporučil každému mladému internistovi.

Za svoji účast na internistickém kongresu MIRCIM v Krakově jsem moc ráda. Myslím, že práce na kazuistice a trochu stresu z vystupování za tu zkušenost a zážitky stály. Program byl nabitý a přednášky zajímavé, líbila se mi možnost přihlásit se na různé workshopy a procvičit se i v
angličtině.

Událost MIRCIM 2023 v Krakově byla výbornou zkušeností. V moderních prostorech kongresového centra v krásném městě Krakově jsme měli možnost vyslechnout zajímavé kazuistiky od kolegů z celého světa, z nichž některé byly opravdu zajímavé a v českém prostředí nevídané. Soutěžní program následovala řada přednášek od mezinárodních odborníků napříč medicínskými obory. V neposlední řadě oceňuji možnost úzkého kontaktu s účastníky i přednášejícími.

Účasť na MIRCIM 2022 hodnotím veľmi pozitívne. V rámci súťaže BCRC som bola vybraná k ústnej prezentácii, kde som odprezentovala svoju kazuistiku a bola dotazovaná od odborného publika – pre mňa nezabudnuteľná a obohacujúca skúsenosť. Počas troch dní som spoznala mladých internistov z rôznych kútov sveta, a to všetko dopĺňala atmosféra čarovného Krakova.

Poprvé jsem se konference MIRCIM v Krakově zúčastnila jako v rámci soutěže Best Case Report v roce 2022. Ještě před samotným zahájením se mi dařilo dohledat mnoho pozitivních recenzí, které mě naplnily pocitem vysokého očekávání. Nebyla jsem zklamaná, velmi oslovila jak pečlivá organizace celé akce, tak schopnost samotných prezentujících vystihnout úroveň, na které hovořit o vybraných tématech tak, aby nebyla ani obecná, ani svým zaměřením příliš specifická. Tato rovnováha, podle mého názoru, většinovému publiku maximálně vyhovovala, vzhledem k tomu, že interna je svým založením velmi široký obor, ve kterém nelze udržovat krok se všemi novinkami nejrůznějších specializací nebo je uplatňovat ve své praxi. Z takto sestavených přednášek a workshopů jsem si i já, začínající internista, odnesla pocit nově nabytých, v praxi využitelných informací. Během samotné soutěže jsem zaznamenala pozitivní atmosféru vzájemné podpory mezi účastníky. Otázku výhry jsme vnímali jako sekundární a se zájmem naslouchali kazuistikám kolegů ze všech koutů světa.

Možnost účastnit se kongresu MIRCIM byla pro mě velmi prospěšná. Samotná konference byla částečně prakticky zaměřená, součástí byly workshopy s různou tematikou. Přednášková část zdůrazňovala aktuální trendy a doporučené postupy z různých oblastí interny, které lze využít ke každodenní lékařské praxi ve stručném, jasném a přehledném podání. Účast v Best Case Report Contest hodnotím jako nejzajímavější část kongresu. Velmi přínosnou pro osobní rozvoj a nabrání zkušeností. Vřele doporučuji.

Registrace na kongres

Online registrace je možná na webových stránkách kongresu.